Ako sa pohnúť vpred?

Môžete začať robiť prvých pár krokov vpred k lepším zajtrajškom
Akonáhle to pochopíte, môžete začať robiť prvých pár krokov vpred k lepším zajtrajškom.

Je ľahké uviaznuť v koľajach a aj keď sa chcete vo svojom živote pohnúť dopredu, možno nebudete vedieť, kde začať. Predtým, ako získate akúkoľvek dynamiku, budete musieť vedieť, ktoré správanie musíte opustiť a ktoré si musíte osvojiť. Akonáhle to pochopíte, môžete začať robiť prvých pár krokov vpred k lepším zajtrajškom.

Časť 1 z 3: Čo musíte prestať robiť

 1. 1
  Zbavte sa minulých zlyhaní a bolestí. Ľútosť, vina a fixácia na zlé veci, ktoré sa stali vo vašej minulosti, vám môžu zabrániť v napredovaní v prítomnosti a v budúcnosti. Minulosť už nemôžete ovládať, ale môžete zabrániť tomu, aby vás ovládala minulosť.
  • Zamyslite sa nad chybami, ktoré ste urobili v minulosti a ktoré už nechcete opakovať. Zoberte si z týchto chýb všetky praktické lekcie a zahoďte všetky teoretické obavy z týchto chýb. Dieťa sa napríklad môže popáliť dotykom horúcich kachlí, a tak sa naučiť nedotýkať sa iných horúcich kachlí, ale táto skúsenosť nemusí dieťaťu brániť v dotyku a skúmaní iných častí svojho sveta.
  • Predchádzajúce interakcie s ľuďmi môžu spôsobiť, že sa vám voči nim vyvinie zášť, ale tiež vás vyčerpajú z vašej vlastnej energie a zdrojov a v konečnom dôsledku vás zdržia.
 2. 2
  Neodovzdávajte kontrolu iným ľuďom. Váš život je váš. Iní môžu ponúknuť usmernenie a radu. Niektoré z nich môžu byť nápomocné a niektoré môžu uškodiť. Bez ohľadu na to sa musíte rozhodovať na základe vlastných túžob a myšlienok bez toho, aby ste si robili starosti s tým, čo od vás ostatní očakávajú.
  • Majte na pamäti, že dokonca aj ľudia vo vašom okolí majú obmedzené chápanie toho, kto ste v jadre.
  • Keď sledujete cieľ, niektorí vás môžu kritizovať, ak to nie je v súlade s vecami, ktoré považujú za dôležité. Napríklad vaša nová vášeň nemusí zarobiť veľa peňazí, takže niekto, kto si váži peniaze ako vysokú prioritu, ich bude pravdepodobne považovať za stratu času. Pamätajte si, že vaše hodnoty a hodnoty ostatných nie sú vždy rovnaké, takže prevádzkovanie života podľa hodnôt druhého neprinesie uspokojenie do vášho vlastného života.
 3. 3
  Rozhodnite sa zbaviť nerozhodnosti. Neschopnosť rozhodnúť sa je voľba sama o sebe. Vycvičte si, aby ste boli rozhodnejšou osobou. Ak budete lipnúť na svojej nerozhodnosti, budete o sebe naďalej pochybovať v tých najdôležitejších chvíľach.
 4. 4
  Prestaňte hneď otáľať. Práve teraz. Máte neurčitý počet „zajtrajškov“, ktoré musíte riešiť, a povedať si, že „zajtra“ začnete niečo robiť, sa môže rýchlo stať zvykom. Prestaňte veci odkladať a začnite ich hneď robiť.
  • Zamyslite sa nad tým takto: Môžete skončiť po zlej ceste, ale čím skôr sa na túto cestu vydáte, tým rýchlejšie sa dokážete naučiť svoju chybu a napraviť ju. Odťahovanie cesty obmedzí iba vaše budúce príležitosti.
  Tým menej času budete mať na postup vpred
  Čím viac času budete strácať útekom, tým menej času budete mať na postup vpred.
 5. 5
  Prestaňte utekať. Problémy a problémy nevyhnutne vznikajú a mnohým z týchto problémov sa nedá vyhnúť navždy. Čím viac času budete strácať útekom, tým menej času budete mať na postup vpred.
  • Ak napríklad dôjde k nedorozumeniu alebo inej forme napätia medzi vami a niekým iným, skúste sa o tom s touto osobou porozprávať. Vzťah sa potom môže rozpadnúť, ale môže tiež skončiť silnejším. Tak či onak, problém bude vo vašom živote naďalej hnisať, kým sa oň nebudete starať.
 6. 6
  Zahoďte výhovorky. Pravda, často existujú legitímne prekážky, ktoré vám môžu brániť v dosiahnutí konkrétneho cieľa alebo myšlienky, ale často niečo, čo niekto považuje za prekážku, možno prekonať s trochou úsilia. Keď existuje prekážka, ktorú môžete napraviť, povedzte si, že vám to bráni v tom, aby ste niečo dosiahli, je to len výhovorka a tieto výhovorky musia prestať.
 7. 7
  Uvoľnite potrebu vysvetlení. Veci sa v živote často dejú bez dôvodu a zmyslu. Chcieť niečo vysvetliť je prirodzené, ale zafixovanie sa na tejto túžbe vás môže v skutočnosti zdržať, ak odmietnete konať skôr, ako budete mať vysvetlenie.
 8. 8
  Uvedomte si a uvoľnite svoje obavy. Každý má svoj vlastný súbor obáv a obáv. Pri identifikácii obáv, ktoré vás brzdia, buďte k sebe úprimní. Akonáhle budete vedieť, aké sú tieto obavy, snažte sa ich nechať ísť.
  • Srdcový zlom je hlavným strachom, najmä pre tých, ktorí ním už trpeli. Pochopte, že s iným človekom to môže vyjsť aj vtedy, ak to nevyšlo s niekým z vašej minulosti.
  • Ďalší strach, ktorý prenasleduje mnoho ľudí, je strach z neznámeho. Zmena je strašidelná vec-veci sa môžu zlepšiť alebo zhoršiť. Zamedzením možné zlo, ktoré by mohli ležať za rohom, keď ste skončili nútiť sami sa vyrovnať so súčasnými ziel, ktoré rozhodne robia už existujú, zatiaľ čo zbavenie sa sami o možných výrobkov.
  • Niektorí ľudia sa dokonca boja úspechu, najmä ak neradi vynikajú. Pochopte však, že ľudia, ktorí sa k vám správajú zle kvôli tomu, ako vyniknete, spravidla nestojí za to v prvom rade zapôsobiť.

Časť 2 z 3: Čo musíte začať robiť

 1. 1
  Prijmite nedokonalosť. Nikto predsa nie je dokonalý. Chyby sú súčasťou života a naďalej budete robiť chyby bez ohľadu na to, čo robíte alebo nerobíte. Čím skôr prijmete skutočnosť, že ste nedokonalí, tým rýchlejšie budete môcť začať konať napriek tomu.
 2. 2
  Pozrite sa na pozitíva a vážte si prítomnosť. Je príliš jednoduché zamerať sa na všetky negatívne veci v živote. Namiesto premýšľania nad všetkým, čo je zlé, sa však dobre pozrite na všetko, čo je správne a dobré. Život je často lepší, ako by si niekto mohol myslieť.
  • Zamyslite sa nad vecami, ktoré máte šťastie, a buďte za ne vďační. Namiesto toho, aby ste nariekali nad skutočnosťou, že si nemôžete dovoliť vzrušujúcu dovolenku alebo si kúpiť pôsobivé auto, myslite na podporu, ktorú získate od rodiny a priateľov, alebo na jednoduché radosti, ktoré si môžete vychutnať vo svojom okolí.
  • Mali by ste dokonca uznať dobro vo veciach, ktorých sa plánujete vzdať. Môžete sa napríklad vzdať kariéry, v ktorej ste sa cítili nešťastne, ale táto kariéra vám poskytla pohodlný život. To je samo o sebe niečo, za čo by ste mali byť radi.
  Pohyb vpred je pre mnohých ľudí ťažký
  Pohyb vpred je pre mnohých ľudí ťažký a musíte raz za čas urobiť krok alebo dva dozadu.
 3. 3
  Zamerajte sa na budúcnosť. Poučte sa zo svojej minulosti, vážte si svoju prítomnosť a zamerajte sa na svoju budúcnosť. Ak budete myslieť dopredu na život, ktorý chcete mať, dá vám to niečo, za čím sa budete snažiť, a to, že sa tým budete venovať, vám uľahčí cestu vpred.
  • Uprostred zamerania sa na budúcnosť sa tiež musíte uistiť, že nad tým nebudete tráviť príliš veľa času. Naplánujte si, čo môžete, a vytvárajte si sny, ale nepotite malé detaily. V každom prípade nemôžete ovládať ani predpovedať všetko.
  • Sústreďte sa na jeden konkrétny cieľ a mierte vysoko. Definitívny cieľ vám dáva niečo, na čo sa musíte zamerať. Príliš veľa cieľov však môže rozptýliť vašu energiu v príliš mnohých rôznych smeroch. Keďže sa súčasne zameriavate iba na jeden cieľ, je ešte dôležitejšie stanoviť si ciele, ktoré vás budú vyzývať a vyťažiť maximum zo svojich schopností.
 4. 4
  Ver v seba. Buďte sebavedomí a odvážni. Zamyslite sa nad tým, kým chcete byť, a ubezpečte sa, že už máte základné kvalifikácie, ktoré budete potrebovať na to, aby ste sa stali touto osobou.
  • Keď budete myslieť „akoby“ už ste osobou, ktorou sa chcete stať, vaše správanie a mentálne predstavy začnú prirodzene zodpovedať tým, ktoré sú potrebné na to, aby sa tou osobou skutočne stali.
 5. 5
  Majte trochu súcitu so sebou. Snažte sa byť na seba príliš tvrdí, keď bojujete. Pohyb vpred je pre mnohých ľudí ťažký a musíte raz za čas urobiť krok alebo dva dozadu. Ukážte trochu súcitu so svojimi slabými stránkami, ale ubezpečte sa, že vás tieto slabosti nedefinujú.
  • Upokojte sa starými obľúbenými. Akonáhle vám hrozia, že vás zmeny vo vašom živote premôžu, obráťte sa na známe pohodlie, aby ste si oddýchli. Sledujte obľúbený film, jedzte obľúbené jedlo alebo navštívte obľúbené miesto.
 6. 6
  Rozvíjajte dobré vzťahy. Obklopenie sa pozitívnymi ľuďmi uľahčí udržanie si vlastného pozitívneho prístupu. Zahoďte čo najviac drámy a rozvíjajte vzťahy, ktoré vám poskytnú najväčšiu silu.
  • Buďte vo svojich vzťahoch rozumní a prestaňte očakávať, že ľudia budú jednať určitým spôsobom. Nechajte sa príjemne prekvapiť pozitívnymi interakciami, namiesto toho, aby ste boli sklamanými negatívnymi interakciami.
  • Nájdite niekoho spoľahlivého, s kým sa porozprávate o svojich obavách a neistote. Zaistite, aby vás táto osoba mohla počúvať a radiť vám, bez toho, aby zasahovali jej vlastné problémy.
  • Pri jednaní s inými dávajte bez toho, aby ste mysleli na to, že dostanete na oplátku. Niekedy bude tvoje zasvätenie vrátené v naturáliách; inokedy nebude. Bez ohľadu na to si svojimi vlastnými činmi vybudujete schopnosti a prístup potrebný na udržanie zmysluplných vzťahov.
 7. 7
  Robte to, čo máte radi a milujte to, čo robíte. Jeden z najľahších spôsobov, ako si vybudovať vášeň, je zamerať sa na veci, ktoré už milujete alebo o ktoré máte veľký záujem. Ak budete denne robiť to, čo máte radi, pravdepodobne budete milovať svoj každodenný život.
  • Pozrite sa na svoje zvyky a záujmy a zistite, či existuje nejaký spôsob, ako z nich profitovať.
  • Stavte na svojich silných stránkach. Každý je v nejakej oblasti prirodzene nadaný. Ak si nie ste istí, kde začať, začnite od jednej zo svojich silných stránok a odtiaľ pokračujte. Možno to nie je „láska“, per se, ale môže sa z toho vyvinúť jedna alebo vás to nasmeruje správnym smerom.

Časť 3 z 3: Urobte prvé kroky vpred

 1. 1
  Vytvorte si zoznam „prestať robiť“. Mnoho ľudí robí veci, ktoré si myslia, že by mali robiť, nie veci, ktoré by robiť chceli. Dokonca často nie sú potrebné ani veci, o ktorých si myslíte, že by ste ich mali urobiť. Nájdite si čas a sadnite si na zoznam všetkých vecí, ktoré by ste „mali“ urobiť a ktoré nie sú v skutočnosti potrebné ani žiaduce.
  • Aby ste zistili, čo musíte prestať robiť, položte si otázku, ktoré veci uberajú z vášho nadšenia a bránia vám dosiahnuť ciele. Z týchto vecí si úprimne položte otázku, ktoré sú nevyhnutné a ktoré sa robia iba z nesprávne umiestneného pocitu záväzku.
  • Uistite sa, že veci vo vašom zozname „prestať robiť“ sú oprávnené problémy. Môžete si napríklad myslieť, že ste nespokojní so svojim manželstvom, keď ste v skutočnosti nešťastní v práci a necháte nespokojnosť preniknúť do iných oblastí vášho života.
  Vám môžu zabrániť v napredovaní v prítomnosti
  Ľútosť, vina a fixácia na zlé veci, ktoré sa stali vo vašej minulosti, vám môžu zabrániť v napredovaní v prítomnosti a v budúcnosti.
 2. 2
  Najprv sa zamerajte na porcie „zvládnuť“. Veľkým cieľom sa môže zdať skľučujúca, takže vyraziť do menších častí. Je pravdepodobné, že práve teraz môžete vykonať aspoň jednu akciu, aby sa váš sen stal skutočnosťou. Objavte túto akciu a začnite ju vykonávať.
  • Ak napríklad chcete začať s novým podnikaním, môžete urobiť prvý krok tým, že si založíte blog a rôzne účty sociálnych médií. Akonáhle budete mať niečo hmatateľné na pohľad, môže byť jednoduchšie urobiť výskum, ktorý musíte urobiť, než pristúpite k ďalšiemu hmatateľnému kroku.
 3. 3
  Pomáhajte ľuďom s podobnými problémami. Nájdenie riešenia vlastných problémov môže byť náročné, pretože nie je možné, aby ste sa na veci pozerali objektívne. Na druhej strane, pomoc niekomu pri riešení vlastných problémov vám môže umožniť byť objektívnym pozorovateľom. Potom môžete vziať to, čo ste sa naučili, tým, že pomôžete druhým, a aplikovať znalosti vo svojich vlastných okolnostiach.
 4. 4
  Ísť na výlet. Užívanie si novej scenérie môže často zmeniť celý váš pohľad na život. Ak máte problémy s prvými krokmi vpred, keď ste uprostred svojej každodennej rutiny, trochu to zmeňte krátkym výletom.
  • Výlet vás tiež prinúti premýšľať v prítomnosti, než by ste sa museli zaoberať minulosťou alebo sa obávať budúcnosti.
  • Môžete z toho urobiť aj praktické cvičenie tým, že pôjdete na seminár, konferenciu alebo udalosť súvisiacu s novou kariérou alebo záujmom, ktorej sa chcete venovať.
 5. 5
  Skúste niečo nové. Ďalším spôsobom, ako zmeniť svoj denný režim a zbaviť sa rutiny, je jednoducho vyskúšať niečo, čo ste nikdy predtým nerobili. Táto zmena nemusí byť ničím nesmierne vzrušujúcim alebo odvážnym, ale mala by byť niečím, čo vás zaujíma, aj keď leží mimo vašu obvyklú zónu pohodlia.
  • Napríklad si niekde zaspievajte karaoke, aby ste sa vymanili z ulity, alebo si dajte lekciu o niečom, čo ste nikdy neskúsili-či už je to kickbox alebo zdobenie koláčov. Buďte kreatívni a natiahnite sa.

Komentáre (3)

 • joannemurphy
  Perfektné! Najlepší článok, ktorý som potreboval na posun vpred!
 • abigayle65
  Informatívne a vecné. Nájdite dobré témy.
 • powellphoebe
  Zoznam, ktorý by ste nemali robiť, bol nápomocný.
Právne vylúčenie zodpovednosti Obsah tohto článku je zameraný na vaše všeobecné informácie a nemá slúžiť ako náhrada profesionálneho práva alebo finančného poradenstva. Nie je zámerom, aby sa na neho používatelia spoľahli pri prijímaní akýchkoľvek investičných rozhodnutí.
Súvisiace články
 1. Ako udržať rozlíšenie, ktoré mení život?
 2. Ako zlepšiť svoj život?
 3. Ako zmeniť svoj život?
 4. Ako začať odznova a mať život, aký chcete?
 5. Ako zlepšiť svoj život?
 6. Ako dať dohromady svoj život?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail